Milicz – plenerowe akwarium

Przy głównej drodze przy wjeździe do Milicza (woj. dolnośląskie) od strony Trzebnicy stoi plenerowe akwarium. Przez cały rok pływają w nim ryby występujące w stawach Doliny Baryczy. Jest wiec szczupak, jesiotr, tołpyga, karaś, okoń, sandacz, sum i oczywiście karp (o karpiach pisaliśmy w poście: Dolina Baryczy – karp milicki).

Plenerowe akwarium powstało w 2013 roku. Ma wymiary 400 x 200 x 100 cm. Aby ułatwić obserwację ryb, z dwóch stron okala ją podest.

Akwarium jest wykonane z szyb o grubości 1,9 cm, wstawionych w profile ze stali nierdzewnej. Na zewnątrz umieszczono dodatkowe szyby osłonowe z poliwęglanu o grubości 0,8 cm. Wodę podgrzewa 14 grzałek, każda po 300 W. Temperatura wody latem wynosi 18-23 st. C, a zimą 10-12 st. C. Oświetlenie zapewniają m.in. trzy oprawy metalohalogenkowe po 250 W. Woda, ok. 400 litrów na dobę, jest wymieniana automatycznie. Obok konstrukcji zostały wybudowane płytkie baseny, w których woda z akwarium przepływa kaskadowo i wraca do zbiornika głównego. Takie wiadomości wyczytaliśmy z tablicy informacyjnej.  

Bardzo nam się akwarium podobało, ale zrobienie zdjęć rybom przez podwójne szyby odbijające światło okazało się bardzo trudne…

Przeczytajcie także:

Stawy Milickie

2 uwagi do wpisu “Milicz – plenerowe akwarium

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s