Otrębusy – Zakątek Miry w Karolinie

W parku pałacyku Karolin w Otrębusach (woj. mazowieckie) pod drzewami przykucnęło siedem betonowych miśków.  Każdy w łapach trzyma pojemnik z kwiatami. Kto je tam ustawił?

O pałacyku, siedzibie zespołu „Mazowsze” pisaliśmy w poście Otrębusy – Karolin dla chorych i Mazowsza. Miśki-kwietniki stoją w tzw. Zakątku Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Zostały podarowane Mirze po koncertach zespołu w Rzeszowie w latach 70. XX wieku. Ustawiono je na skraju karolińskiego parku, od strony frontowej pałacu, w miejscu bardzo przez Mirę lubianym. Stała też tam  zadaszona huśtawka, a także stolik kawowy i kilka krzeseł.

Mira Zimińska-Sygietyńska dyrektorem „Mazowsza” została po śmierci Tadeusza Sygietyńskiego w 1955 roku. Na stałe mieszkała w Warszawie, ale każdego dnia o godz. 9 czarna wołga przywoziła ją do Karolina, a  późnym wieczorem odwoziła. Pracowała ciężko, a w przerwach i po pracy lubiła spacerować po parku wraz ze swoim psem Gizelą. W ciepłe dni w dzisiejszym Zakątku przyjmowała gości i przysłuchiwała się próbom chóru odbywającym się w barakach.

Jedna uwaga do wpisu “Otrębusy – Zakątek Miry w Karolinie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s