Paprotnia – wieża nad motocrossem

Ok. 10 kilometrów przed Koninem, jadąc od strony Warszawy, znajduje się wieś Paprotnia (woj. wielkopolskie). Gdy jesteśmy już na wzniesieniu, po prawej stronie ponad drzewami wychodzi dziwna konstrukcja. Drogowskaz informuje o zjeździe do wieży widokowej. Zjeżdżamy więc.

Polna droga wiedzie wokół starej żwirowni. Dziś w jej miejscu funkcjonuje Centrum Sportów Ekstremalnych. Powstało w 2011 roku. W dołach utworzono tor motocrossowy i poligon strzelecki paintball. Niedaleko stanął budynek techniczno-sanitarny. Zostawiamy samochód na parkingu (bezpłatnym)  i idziemy ścieżką w stronę wieży. Mijamy murowany i zadaszony grill, ławeczki.  Całość jest otoczona drewnianym płotem.

Wieża w Paprotni powstała w 2015 roku. Ma ok. 22 metrów wysokości. Konstrukcja ze stali i drewna opiera się na czterech nogach. Wieńczy ją okrągły taras widokowy na wysokości ponad 18 metrów (w sumie jesteśmy ok. 118 m n.p. m.).. Aby się tam dostać, trzeba pokonać 105 schodów. Cóż, wchodzimy.

Schody są wygodne, więc bez zadyszki docieramy na szczyt. Niestety, mgła była dość gęsta, widzieliśmy tylko najbliższą okolicę. A podobno w ładną pogodę widać stąd bazylikę w Licheniu i  konińskie elektrownie. Ale i tak było ładnie.

Nam to miejsce bardzo się podoba.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s