Radzionków – biurowiec Kanlux

W Radzionkowie (woj. śląskie) przy ul. Sikorskiego 9 stoi biurowiec, który otrzymał „Oskara branży nieruchomości”, czyli nagrodę Grand Prix w europejskiej edycji International Property Awards 2017-2018. Pojechaliśmy go obejrzeć.

Biurowiec należy do firmy Kanlux, firmy produkującej elementy do oświetlenia. Stoi w głębi sporej działki. Z daleka wygląda jak czarne pudełko. Dopiero z bliska widać, że jest otoczony ażurowymi ściankami ze stalowych korytek, służących zazwyczaj do podwieszania kabli.

Budynek w Radzionkowie nie powstał od nowa, jest wynikiem przebudowy. Leży na terenie dawnej jednostki wojskowej i zajął pomieszczenia nieczynnej od 2010 roku stołówki.  Dziś mieści zarówno biuro firmy, jak i magazyny. Jest także sala ekspozycyjna (showroom) z tarasem, a wewnątrz powstało atrium.

Przebudowa  jest dziełem bytomskiej  pracowni Medusa Group. Zespołem kierował Przemo Łukasik i Łukasz Zagała. Nowa elewacja z koryt na kable wyrównała różnice w wysokości czterech segmentów stołówki. Osłona ujednoliciła bryłę, tworząc ażurowy prostopadłościan.  Wewnętrzny dziedziniec jest otwarty od góry, dzięki czemu pracownicy nie narzekają na brak światła.

Nam biurowiec bardzo się podobał. Zwłaszcza taras z zachowanymi starymi drzewami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s